Erfkazer maakt in aanhanger ruwe boerenkaas
Op de boerderij zelf kaas maken en vervolgens afzetten. Afgelopen donderdag 12 januari heeft mobiele kaasmakerij Erfkazer van het zuivelkwaliteitsborger Cokz de vergunningen gekregen om op locatie kaas te maken.
Die kaas wordt vervolgens op het bedrijf van Erfkazer in Meppel verder verwerkt. Eigenaar Henk van der Schoor werkte al enige tijd op een mobiele kaasmakerij in Duitsland waar dit concept al langer bestaat. De Erfkazer verwerkt de melk, liefst nog koewarm, direct tot kaas. 'De melk is dan op z'n best', zegt Van der Schoor. Het bedrijf richt zich op boerderijwinkels.
De melk wordt in een tobbe van 500 liter op het erf verkaast waarna de verse kaas wordt mee genomen en in de eigen rijpingsruimte gepekeld en verzorgd tot hij op smaak is. Na ongeveer 6 weken wordt de kaas terug geleverd naar de boerderij waar de kaas, ongeveer 50 kilo bij 500 liter melk, verkocht kan worden.
Leveringsplicht
Voor creatieve ondernemers die hierin een oplossing zien om onder het fosfaatplan uit te komen: Veel zuivelondernemingen werken met een leveringsplicht. Dit betekent dat melkveehouders niet zomaar een deel van de melk zelf mogen verkazen.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6830 Premium trekker (STE) #51972
Gebruikt, € 41.250
-

Perfect weidebloter LB-185
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (WOL) #692562
Gebruikt, € 7.054
-

JOHN DEERE X584 ZITMAAIER (BIE) #692433
Gebruikt, € 9.082
Vacatures
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Woensdag9° / 2°20 %
-
Donderdag3° / 0°10 %
-
Vrijdag4° / -1°60 %









