Mest zorgt voor warme stations
Mest gebruiken om stationsgebouwen, wachtruimtes en wissels te verwarmen. De NS en ProRail gaan dat vanaf dit jaar doen. ProRail meldt dat het project in ieder geval zes jaar duurt.

Door het gebruik van onder meer koeienmest voor vergisting willen de bedrijven nieuwe energiebronnen aanboren en daarmee duurzamer worden. Het groene gas dat NS en ProRail komende jaren gebruiken, komt verder uit groente-, tuin- en fruitafval, rioolslib en landbouwgewassen.
100 procent in 2020
Essent levert per jaar ongeveer 14 miljoen kubieke meter gas aan de spoorsector. Het is de bedoeling dat in 2020 100 procent van het NS en ProRail vastgoed met groen gas verwarmd wordt. De Spoorwegen gebruiken daarmee ongeveer 10 procent van de groen gasproductie in Nederland.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Andex 300
Gebruikt, € 1.250
-
PZ CM135 trommelmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-
Holaras Jumbo HK kuilverdeler
2024, P.O.A.
-
Kuhn GF17003T NIEUW! komt binnen!
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Woensdag17° / 12°80 %
-
Donderdag22° / 14°20 %
-
Vrijdag25° / 13°25 %