NAM-water in Drentse bodem
Alleen als het afvalwater uit de oliewinning in Schoonebeek helemaal wordt gereinigd kan Drenthe ontkomen aan de opslag ervan in voormalige gaswinputten.
Dat blijkt uit een brief van minister Henk Kamp van Economische Zaken aan de Tweede Kamer. Kamp laat momenteel drie varianten onderzoeken. Naast volledige zuivering zijn dat injectie in zowel Twente als Drenthe, of gedeeltelijke zuivering met alleen opslag in Drenthe.
Volledige reiniging is door de oliewinner NAM altijd afgewezen omdat dit te duur is. Daarom is indertijd ook gekozen voor transport van het verontreinigd boorwater naar Twente.
Roswinkel
Voor opslag in Drenthe heeft de NAM voormalige gaswinlocaties op het oog in Zuid-Oost Drenthe, met uitzondering van Roswinkel. Voor Roswinkel heeft de provincie bedongen deze buiten schot te laten omdat de grondlagen eronder onstabiel zijn. Al het afvalwater dat in Drenthe blijft wordt altijd zo veel mogelijk gereinigd.
Minister Kamp hakt eind januari de knoop door over het afvalprobleem van de NAM.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Front PTO valtra 4 serie
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland T7.220 Auto Command
2014, P.O.A.
-

John Deere 6R 185 trekker (ZUI) #781254
Gebruikt, € 146.950
-

Kuhn GF 10803
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Weer
-
Woensdag21° / 12°50 %
-
Donderdag21° / 16°75 %
-
Vrijdag21° / 16°80 %















