Jonge boer moet zich meer bemoeien met innovatie
Jonge agrarische ondernemers in Groningen moeten zich meer aansluiten bij de Innovatieagenda Veenkoloniën en Potato Valley. Dat vindt gedeputeerde Henk Staghouwer.
Hij riep zaterdag op de eerste dag van het Gronings Agrarisch Jongerenkontakt in Oosterwijtwerd de boeren op om een rol te spelen in de innovatieprogramma's. 'Innovatie kan alleen slagen als de volgende generatie aanhaakt.' Ruim zeventig jongeren waren zaterdag bij de GrAJK-dag aanwezig.
Ook gaf Staghouwer de jongeren de opdracht om met verbeterpunten voor de Jonge Landbouwers-regeling te komen. Dit jaar werden 74 aanvragen van de 86 aanvragen toegekend. Een kleine derde vroeg subsidie aan voor de aanleg van zonnepanelen, ook jonge boeren die een kleine windmolen op het erf willen krijgen een financieel steuntje in de rug.
Boerentafel
De boeren zijn bovendien welkom aan de boerentafel, waarmee gedeputeerde Staghouwer volgend jaar komt. Hiermee wil de gedeputeerde een breed palet aan boeren een uitlaatklep bieden om te benoemen wat er leeft. Dat kan gaan over biologische landbouw, natuurinclusief boeren, maar ook de fosfaatproblematiek.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X590 ZITMAAIER INCL 54A MAAIDEK (ZUI) #692208
Gebruikt, € 10.891
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (MID) #692919
Gebruikt, € 5.833
-

John Deere 6M 250 trekker (LIE) #693690
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland T7.220 Auto Command
2014, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Donderdag17° / 3°0 %
-
Vrijdag18° / 3°0 %
-
Zaterdag17° / 3°10 %
















