Duurzaam voedsel wint markt
'Steeds vaker geeft de Nederlander niet alleen als burger maar ook als consument de voorkeur aan voedsel dat op een duurzamere wijze geproduceerd is.' Dat stelt staatssecretaris Martijn van Dam (EZ) deze week in een brief aan de Tweede Kamer waarin hij de Monitor Duurzaam Voedsel presenteert.

Daarin valt te lezen dat er in 2015 in totaal voor bijna 3 miljard euro aan duurzaam voedsel is besteed. Daarvan is 563 miljoen euro voor rekening van de verkoop van producten met het Beter Leven keurmerk.
8 procent van de bestedingen
Het marktaandeel van duurzaam voedsel in de totale voedselbestedingen in Nederland kwam in 2015 uit op 8 procent. Uit de monitor blijkt dat met name in het supermarktkanaal de bestedingen van consumenten aan duurzaam voedsel is toegenomen (+16 procent).
De Dierenbescherming schrijft in een reactie blij te zijn met de ontwikkeling die uit de cijfers blijkt. 'Maar de eerlijkheid gebiedt te zeggen dat het nog altijd stukken beter kan. Ons motto blijft: minder, maar beter.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn GF 8700
Gebruikt, P.O.A.
-
AS Motor Zitmaaier / tuintrekker Sherpa (MM) #28588
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (SO) #691831
Gebruikt, P.O.A.
-
SOLIS SOLIS 26
2022, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %