Denen steken 2,5 miljoen euro in hygiënisch transport
Denemarken investeert bijna 2,5 miljoen euro in het wassen van vrachtwagens en verplichte quarantaine om te voorkomen dat het Afrikaanse Varkens Pest binnen de landsgrenzen krijgt.

Dat bleek tijdens vorige week tijdens een congres in het Deense Herning. Wanneer Denemarken geconfronteerd wordt met AVP heeft dat een een enorme impact op de varkensketen. De Deense varkenssector maakt zich daarover grote zorgen.
'Denemarken exporteert jaarlijks rond de 13 miljoen biggen. Omgerekend komt dat op 50 vrachtwagend per dag die door gebieden met AVP rijden', hield Soren sondergaard van het Varkensonderzoekscentrum Seges zijn gehoor voor. In Denemarken rouleert een lijst met zwarte zones. Wanneer een vrachtwagen in of door zo'n gebied heeft gereden, wordt die bij thuiskomst intensief gereinigd en gaat zeven dagen in quarantaine.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X167 ZITMAAIER (HIL) #692702
Gebruikt, € 5.247
-
JOHN DEERE X147R ZITMAAIER (HIL) #692965
Gebruikt, € 4.999
-
Pottinger Jumbo 8010L
2016, P.O.A.
-
JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (MOL) #692924
Gebruikt, € 5.644
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zondag20° / 11°10 %
-
Maandag25° / 12°10 %
-
Dinsdag26° / 12°10 %