LTO: efficiënt grondgebruik beter dan aanplant extra bos
LTO Nederland ziet niets in het plan om de komende jaren in Nederland 100.000 hectare extra bos te planten. Een woordvoerder noemt het voorstel van de bos- en houtsector dat maandag door het dagblad Trouw werd gepubliceerd 'onverstandig'.

Volgens LTO heeft een efficiënt gebruik van grond en de verbouw van landbouwgewassen een gunstiger effect op het klimaat dan de aanleg van 100.000 hectare bos. De organisatie heeft dat echter niet met de initiatiefnemers kunnen delen, omdat die de agrarische sector niet hebben betrokken bij de plannen waar volgens Trouw een jaar aan is gewerkt.
LTO staat achter het klimaatakkoord en neemt een eigen verantwoordelijkheid als het gaat om het terugdringen van het CO2 probleem. Dankzij het agrarisch grondgebruik en de gewasproductie draagt de landbouw al behoorlijk bij aan de opname van CO2.
CO2 vastleggen in landbouwgrond
De sector wil daarnaast meer CO2 vastleggen in landbouwgrond door er meer humus in te verwerken. Deze week zal LTO-bestuurder Hans Huijbers hier met de Tweede Kamer over spreken.
Onder het plan voor grote oppervlakten nieuwe bosaanplant ligt volgens LTO geen renderende business case. Wanneer er met overheidsgeld grond voor aangekocht gaat worden, zal dat een onevenredig grote invloed hebben op de agrarische grondmark en zorgen voor verdere prijsstijgingen.
Voedselvoorziening
In het Reformatorisch Dagblad van maandag wijst LTO-bestuurder Kees Romijn op de noodzaak om de groeiende wereldbevolking te voeden. 'We willen zeker bijdragen aan het bereiken van de klimaatdoelen, maar dan in combinatie met voedselvoorziening.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pottinger schudder HIT 17160HT
2024, P.O.A.
-
Rumptstad Stoppelploeg
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167R (BRU) #692917
Gebruikt, € 5.644
-
Castel Garden XM140 HD
2020, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag24° / 13°20 %
-
Zondag22° / 13°30 %
-
Maandag21° / 13°55 %