Sterk wisselende opbrengsten bietencampagne
Het wordt steeds duidelijker dat dit jaar de verschillen in opbrengst en kwaliteit tussen de geleverde partijen suikerbieten veel groter zijn dan normaal, meldt Suiker Unie.
De afgelopen week was het gemiddelde suikergehalte 16,5 procent. Tussen de regio's variëren de gemiddelde gehaltes van 15,2 procent tot 17,7 procent suiker. Op bedrijfsniveau zijn de verschillen nog groter.
Oorzaak van de verschillen is volgens Suiker Unie onder meer wortelrot in de gebieden die in het voorjaar te maken hebben gehad met ernstige wateroverlast. Maar ook aantastingen door ziekten en plagen, zoals cercospora en bietenvlieg zijn ernstiger dan in de afgelopen jaren.
Last van droogte
De droogte veroorzaakt ook opbrengstverliezen. Ook begin oktober hebben de suikerbieten last van droogte. In enkele gevallen wordt er beregend op klei om het rooien vlotter te laten verlopen en om puntbreuk tegen te gaan. De droogte zorgt wel voor een bijna historisch lage tarracijfer van gemiddeld 5,5 procent.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 3038E COMPACTTREKKER (LIE) #781764
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 185 trekker (BEN) #782222
Gebruikt, € 161.500
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (MOL) #781586
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra Q285 trekker
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zondag20° / 13°0 %
-
Maandag22° / 12°5 %
-
Dinsdag22° / 12°5 %














