Hogere hectareproductie suikerbieten in EU
De Europese Commissie verwacht dat de gemiddelde hectareproductie van suikerbieten in de Europese Unie dit jaar uitkomt op 72,78 ton per hectare.
Dat is 1,5 procent meer dan vorig jaar en 1,4 procent meer dan het vijfjarig gemiddelde. De opbrengstverwachtingen baseert de klimatologische dienst van de EC op het MARS bulletin van augustus 2016.
Uit dit rapport blijkt dat met name in België (-8,6 procent), Denemarken (-3,2 procent), Duitsland (-0,9 procent) en Nederland (-1,7 procent) de wortelproductie per hectare lager is dan vorig jaar.
81,86 ton per hectare
Voor Nederland gaat de commissie uit van een productie van 81,86 ton suikerbieten per hectare. Dat is wel 0,8 procent meer dan het vijfjarig gemiddelde.
De hogere opbrengsten in de EU worden vooral gerealiseerd in Oostenrijk (+16,6 procent), Tsjechië (+13 procent), Frankrijk (+0,8 procent), het Verenigd Koninkrijk (+5,5 procent) en Polen (+3,8 procent).
Groter areaal
Het totale areaal suikerbieten in de EU komt dit groeiseizoen uit op 1,404 miljoen hectare. Vorig jaar was dat 1,310 miljoen hectare.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X350R ZITMAAIER (HIL) #692562
Gebruikt, € 6.966
-
Toro ZS 4200T
2012, P.O.A.
-
FENDT 307LS
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere X147R (WOL) #335633
Gebruikt, € 4.999
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Woensdag21° / 8°20 %
-
Donderdag19° / 13°60 %
-
Vrijdag18° / 12°70 %