Antibioticagebruik vleeskuikens daalt
Het gebruik van antibiotica bij vleeskuikenbedrijven is in de eerste helft van 2016 gedaald naar 9,9 dierdagdosering per jaar.

Dat blijkt uit cijfers van de Algemene Nederlandse Vereniging van Eierhandelaren (Anevei). Het gaat om een daling van 18 procent. Ten opzichte van het basisjaar 2009 is er in de eerste helft van 2016 een afname te zien van 71 procent. Dit wordt veroorzaakt door een verdere daling van het gebruik bij reguliere vleeskuikenbedrijven en door een toename van het aandeel trager groeiende vleeskuikens.
Behandeldagenmethode
De pluimveesector berekent het gebruik van antibiotica al sinds 2009 via de behandeldagenmethode. Dit is een andere methode dan de Stichting Diergeneesmiddelenautoriteit (SDa) hanteert. Hierdoor kunnen de cijfers van de SDa en de sector verschillen. De pluimveesector is overeengekomen met de SDa om vanaf 2017 een aangepaste versie van de SDa-methode te gaan gebruiken.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Case IH LUXXUM 100
2017, P.O.A.
-
Case IH PUMA 185 CVX
2014, P.O.A.
-
Kuhn GF13003T Cirkelschudder
Gebruikt, P.O.A.
-
Lemken Ploeg Juwel 8 (HA) #144723
Gebruikt, € 18.500
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Drachten
Akkerbouw medewerker in Creil
AB Vakwerk Groep B.V. - Creil, Noordoostpolder
Allround medewerker akkerbouwbedrijf (meerdere kandidaten)
AB Vakwerk Groep B.V. - Wieringerwerf (Hollands Kroon)
Weer
-
Vrijdag3° / -2°10 %
-
Zaterdag4° / -3°10 %
-
Zondag4° / -3°10 %