Romijn positief over melkprijs FrieslandCampina
De melkprijs voor FrieslandCampina-leden gaat in september weer omhoog, na een lange tijd van dalingen. Dat verwacht voorzitter Kees Romijn van LTO-vakgroep Melkveehouderij.
'De bodem is bereikt. We gaan weer omhoog. Dat is een zucht van verlichting voor de boeren', vertelde Romijn deze week tegen de NOS. Maandag maakt FrieslandCampina de melkprijs voor september bekend.
Deze week werd ook bekend dat Arla uit Denemarken en Fonterra hun melkprijs hebben verhoogd. 'FrieslandCampina baseert zijn melkprijs op de prijzen van coöperaties in heel Noordwest-Europa. Arla is een belangrijke speler', vervolgt Romijn.
Boter en melkpoeder
De noteringen voor boter en melkpoeder hadden de laatste anderhalve maand al een stijgende lijn te pakken. Dit leidde niet direct tot een hogere melkprijs. Volgens Romijn stijgt ook de vraag in China. Dit is positief voor melkveehouders.
De vakgroepvoorzitter stelt dat melkveehouders hiermee nog niet uit de rode cijfers zijn. 'De melkprijs is structureel te laag en boeren komen gemiddeld nog elke maand 6.000 tot 7.000 euro tekort.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 3039R (DAT) #702438
Gebruikt, P.O.A.
-

Fella TH 13010 Trans schudder (BRU) #776672
Gebruikt, € 9.500
-

JOHN DEERE X350 ZITMAAIER EX MAAIDEK (WOL) #692271
Gebruikt, € 5.410
-

JOHN DEERE X117R ZITMAAIER (HAE) #692764
Gebruikt, € 4.285
Vacatures
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Woensdag18° / 4°0 %
-
Donderdag18° / 7°85 %
-
Vrijdag15° / 5°40 %
















