Hogere waterstand in Vossenbroek
Waterschap Vallei en Veluwe verhoogt grondwaterstanden in natuurgebied Vossenbroek. Daarmee wil het waterschap de ontwikkeling van blauwgrasland op de Oost-Veluwerand laten stijgen tot meer dan 100 hectare.

Doel daarbij is ook om natte voeten van aangrenzende eigenaren, veelal agrariërs, te voorkomen. Vossenbroek ligt ten oosten van Emst, tussen Epe en Vaassen.
Maatregelen
Het werk is deze week gestart en is in oktober 2016 klaar. De maatregelen bestaan uit het minder diep en breder maken van watergangen, die water uit het gebied onttrekken. Verder wordt een nieuwe watergang gegraven, bestaande oevers afgegraven tot natuurvriendelijke oevers en op de bodem en het talud van twee dieper te maken watergangen brengt het waterschap klei aan.
Samenwerking
Waterschap Vallei en Veluwe voert de maatregelen uit met Geldersch Landschap en Kasteelen, de eigenaar van het natuurgebied. De kosten bedragen 140.000 euro. Provincie Gelderland verleent 75 procent subsidie.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
AS Motor Zitmaaier / tuintrekker Sherpa (HAE) #28791
Gebruikt, € 13.800
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (BIE) #692147
Gebruikt, € 6.966
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (HIL) #692702
Gebruikt, € 5.247
-
John Deere Tractor 6120M (MOL) #692292
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag24° / 13°20 %
-
Zondag22° / 13°30 %
-
Maandag21° / 13°55 %