‘Parkkonijn is welzijnskeurmerk waard’
Het konijn uit het parksysteem zou volgens Sjef Lavrijsen, vakgroepvoorzitter van LTO Konijnenhouderij, een 1 Beter leven ster moeten verdienen.
Hij deed de uitspraak naar aanleiding van de beslissing van Dirk en Dekamarkt om geen konijn meer te verkopen zolang er geen konijnenvlees is met een dierwelzijnskeurmerk. ‘Het euvel is dat er in binnen- en buitenland nog geen konijnenvlees met een dierwelzijnskeurmerk wordt geproduceerd’, aldus Lavrijsen. ‘Binnen Europa is Nederland zonder meer koploper qua dierenwelzijn. Wij produceren konijnen onder de hoogste dierwelzijnsnormen. Toch ligt er in de Nederlandse supermarkten hoofdzakelijk buitenlands konijnenvlees. Dat steekt ons. We zouden maar al te graag konijn leveren voor de binnenlandse markt.’
Afgelopen Kerst vond Wakker Dier in elf supermarktenketens konijnenvlees uit traditionele kooien uit Frankrijk, Hongarije en zelfs China. Wakker Dier is blij met het standpunt van Dirk en Dekamarkt om geen konijn te verkopen zolang het geen dierwelzijnskeurmerk bevat.
Beter leven
De Nederlandse konijnenhouderij heeft de laatste jaren veel geïnvesteerd in welzijnskooien. Het volgende doel is dat alle konijnen binnen tien jaar in parkhuisvesting worden gehouden. ‘Dat willen we direct in wetgeving laten vastleggen’, zegt Lavrijsen. Ook gaat de sector binnenkort het gesprek aan met Wakker Dier en de Dierenbescherming om 1 Beter Leven Ster toe te kennen aan het parksysteem. ‘Dat zou een geweldige stimulans en opsteker zijn voor de Nederlandse konijnenhouder.’
Aldi en Lidl verkopen overigens Nederlands konijnenvlees uit het parksysteem. Het gros van het Nederlandse konijnenvlees gaat naar België.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (LIE) #781580
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 3039R (DAT) #702438
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere X127 ZITMAAIER (WOL) #696319
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 185 trekker (HAE) #782220
Gebruikt, € 161.500
Vacatures
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Onderzoeker Melkveehouderij
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Voorzitter van de landelijke vakgroep Vleesveehouderij
LTO Nederland - NL
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Weer
-
Woensdag25° / 15°5 %
-
Donderdag28° / 15°0 %
-
Vrijdag29° / 16°0 %













