Aanpak bacterieziekte bij vleeskuiken lastig
Enterococcus cecorum bij vleeskuikens is lastig te bestrijden. Over de bacterieziekte is nog veel onbekend. Preventief gebruik van antibiotica is niet meer toegestaan.

Vleeskuikens hebben de laatste jaren last van kreupelheid door enterococcen en dan met name door Enterococcus cecorum. Deze enterococ-bacterie komt voor in de darm van mens en dier.
Hoe de infectie met de bacterie exact verloopt is onbekend. 'Waarschijnlijk gaat dit via de darmwand', stelt pluimveedierenarts Merlijn Kense van de Gezondheidsdienst voor Dieren (GD). 'Als de bacterie in de bloedbaan terecht komt, kan deze op verschillende plaatsen in het lichaam vastlopen en veroorzaakt ontstekingen.'
In een koppel vleeskuikens met deze bacterie is naast kreupelheid een verhoogde uitval het hoofdprobleem. Er worden vaak ook enkele verlamde dieren gezien. Verder is er een lagere groei en is de voederconversie hoger.
Afkeuring
Hoe groot de economische schade precies is, is niet precies bekend. 'Hierover bestaan geen goede getallen. De economische schade bestaat uit verminderde groei, verhoogde uitval en selectie en meer afkeuring', stelt Kense.
• Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere 2030
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere X147R (REU) #692014
Gebruikt, € 5.282
-
Weidesleep 5 mtr.
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Vrijdag26° / 13°5 %
-
Zaterdag26° / 15°95 %
-
Zondag18° / 15°40 %