ZLTO wil A2A2-melkketen verder organiseren
ZLTO is betrokken bij de ontwikkeling van A2A2-melk in Nederland. Samen met het Rikilt wil de organisatie stappen zetten om deze nieuwe melkketen te organiseren en daarmee alternatieve afzetkanalen te ontwikkelen voor de melkveehouderij.
A2A2-melk onderscheidt zich van gangbare melk door een klein verschil in de samenstelling van bèta-caseïne.
De toegevoegde waarde van A2A2-melk is dat de melk geschikt lijkt voor een grote groep mensen die maagdarmproblemen krijgen na het drinken van gangbare melk. Daarnaast worden er ook andere gezondheidsvoordelen aan A2A2-melk toegeschreven.
Kansen
A2A2-melk is in Nederland nog relatief onbekend bij het grote publiek. In Australië, Nieuw-Zeeland en Groot-Brittannië staat het naast reguliere melk in de schappen.
Vecozuivel liet in mei weten kansen te zien voor A2A2-melk in Nederland. Het zuivelbedrijf is in gesprek met een aantal melkveehouders voor de levering van A2-melk.
• Lees ook: 'Zaak is om vee A2A2-zuiver te houden'
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Pottinger Novacat V8400 maaier
Nieuw, € 44.371
-

Evers 11 tands (BRU) #776608
Gebruikt, € 950
-

MERCEDES-BENZ MB TRAC 800
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 215 trekker (LIE) #782579
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Zondag28° / 13°5 %
-
Maandag33° / 17°5 %
-
Dinsdag30° / 20°45 %











