ZLTO wil A2A2-melkketen verder organiseren

ZLTO is betrokken bij de ontwikkeling van A2A2-melk in Nederland. Samen met het Rikilt wil de organisatie stappen zetten om deze nieuwe melkketen te organiseren en daarmee alternatieve afzetkanalen te ontwikkelen voor de melkveehouderij.

Melkveehouder Carel van Acht houdt op zijn Stadsboerderij Dungense Polder zestig Normandische A2A2-koeien. Foto: Peter Smit
© Peter Smit

A2A2-melk onderscheidt zich van gangbare melk door een klein verschil in de samenstelling van bèta-caseïne.

De toegevoegde waarde van A2A2-melk is dat de melk geschikt lijkt voor een grote groep mensen die maagdarmproblemen krijgen na het drinken van gangbare melk. Daarnaast worden er ook andere gezondheidsvoordelen aan A2A2-melk toegeschreven.

Kansen

A2A2-melk is in Nederland nog relatief onbekend bij het grote publiek. In Australië, Nieuw-Zeeland en Groot-Brittannië staat het naast reguliere melk in de schappen.

Vecozuivel liet in mei weten kansen te zien voor A2A2-melk in Nederland. Het zuivelbedrijf is in gesprek met een aantal melkveehouders voor de levering van A2-melk.

• Lees ook: 'Zaak is om vee A2A2-zuiver te houden'

Bekijk meer over:

Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

  • Dinsdag
    13° / 11°
    75 %
  • Woensdag
    12° / 11°
    20 %
  • Donderdag
    10° / 7°
    10 %
Meer weer