Suikerprijs blijft doorstijgen
De termijnnotering voor witte suiker op de beurs in Londen steeg afgelopen vijf maanden met ruim 40 procent tot 478 euro per ton.
De notering betreft witte suiker op levering in augustus 2016.
De suikerprijzen op de wereldmarkt stijgen al vanaf augustus 2015. Aan het begin van dit jaar was er nog even een korte terugval.
Tegenvallende oogsten
Uit het suikeroverleg van de Europese Commissie blijkt dat de stijging van de suikernoteringen het gevolg is van tegenvallende oogsten in grote productielanden. Verder speelt ook de waardestijging van de Braziliaanse reaal een rol.
Met name in landen Brazilië, Thailand, China en India vallen de oogsten lager uit. In Brazilië wordt dat onder meer veroorzaakt door nachtvorstschade. In India is een uitvoerbelasting van 20 procent ingesteld om voldoende suiker voor de eigen markt beschikbaar te houden.
Oogst lager dan consumptie
Alle gerenommeerde analysebureaus gaan in hun prognoses ervan uit dat de wereldsuikeroogst voor het seizoen 2015-2016 lager is dan de wereldconsumptie.
In de Europese Unie en in Rusland wordt dit jaar vanwege uitbreiding van het areaal suikerbieten wel een hogere suikerproductie verwacht. Rusland teelt dit jaar 1 miljoen hectare suikerbieten, dat is 6 procent meer dan in 2015.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland T7.220 Auto Command
2014, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X380 (MM) #692957
Gebruikt, P.O.A.
-
Iseki TM 3217
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (ZOB) #692298
Gebruikt, € 3.950
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zondag20° / 12°5 %
-
Maandag18° / 10°25 %
-
Dinsdag20° / 9°10 %