FrieslandCampina verhoogt kaasprijs
Kaas van FrieslandCampina wordt duurder. De prijzen lagen volgens het zuivelbedrijf al maanden op zulke lage niveaus dat de productie verliesgevend was.
De onderneming zegt met de hogere verkoopprijs van kaas een eerste stap te zetten richting een hogere melkprijs voor de boeren.
Veel boeren hebben financiële problemen, omdat ze melk produceren onder de kostprijs.
Eerste mogelijkheden
'We signaleren nu de eerste mogelijkheden om de verkoopprijzen van een aantal basiszuivelproducten weer te verhogen', zegt operationeel directeur Bas van der Berg in een toelichting.
'De vraag neemt wat toe en het melkaanbod begint te stabiliseren. Ook op de wereldmarkt zijn de eerste tekenen van een kentering zichtbaar.'
Garantieprijs
FrieslandCampina betaalde boeren in januari 2014 nog 43 euro per honderd kilo melk. Deze maand is die garantieprijs 25 euro.
Door de lage melkprijs kon FrieslandCampina weliswaar goedkoop melk inkopen bij boeren, maar de vraag naar kaas stond ook onder druk. Melkpoeder deed het wel nog goed.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Professionele zitmaaier / tuintrekker Z997R (BV) #690365
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (WD) #692543
Gebruikt, € 6.966
-
Alltrec Professionele zitmaaier / tuintrekker 4810T (HG) #21051
Gebruikt, € 45.000
-
Case Maxum 5140 Plus
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zondag20° / 12°5 %
-
Maandag18° / 10°25 %
-
Dinsdag20° / 9°10 %