Akkerbouwer heeft meer uitbreidingsplannen
Akkerbouwers en vollegrondsgroentetelers hebben voor het eerst sinds jaren weer meer plannen om uit te breiden.
Van de akkerbouwers zegt 18,8 procent en van de vollegrondsgroentetelers 22,9 procent te willen uitdijen, meldt onderzoeksbureau AgriDirect in Roggel.
Positief jaar
In 2015 had 16 procent van de akkerbouwers en 18,3 procent van de vollegrondsgroentetelers plannen om het bedrijf uit te breiden.
'Mogelijk kan deze toename worden verklaard doordat de akkerbouwsector, in tegenstelling tot vele andere sectoren, een redelijk positief jaar achter de rug heeft. Dit kwam met name door de goede prijzen van de aardappelen en uien', verklaart AgriDirect de wending.
Stoppers
Het idee om de bedrijfsactiviteiten af te bouwen of te beëindigen heeft 4,7 procent van de akkerbouwers en 4,3 procent van de vollegrondsgroentetelers. Dat is een lichte toename ten opzichte van 2015.
AgriDirect heeft de mening gepeild van 7.500 akkerbouwers en telers. Dat gebeurde in de afgelopen drie maanden.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X950R 54" HOOGLOSSER ZITMAAIER (LIE) #781075
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger Torro 5100 L
2009, P.O.A.
-

Ford 8630 Power Shift
Gebruikt, € 29.500
-

Pottinger schudder HIT 13120HT
Nieuw, P.O.A.
Vacatures
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Onderzoeker Melkveehouderij
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Voorzitter van de landelijke vakgroep Vleesveehouderij
LTO Nederland - NL
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Weer
-
Woensdag25° / 15°5 %
-
Donderdag28° / 15°0 %
-
Vrijdag29° / 16°0 %














