Meer honingbijen overleven de winter
De sterfte onder bijenvolken is met 6,5 procent afgelopen winter in Nederland in jaren niet zo laag geweest.
De uitval van bijenvolken schommelde in 2011 nog rond 20 procent. De voorgaande twee jaar kwam het sterftepercentage al beneden 10 procent en afgelopen winter dus op 6,5 procent.
De inventarisatie van de wintersterfte is binnen het Honingbijen Surveillance programma uitgevoerd. Dat werd gedaan door Naturalis en Wageningen UR in samenwerking met de Nederlandse Bijenhouders Vereniging (NBV).
Inventarisatie
De inventarisatie via een telefonische enquête gebeurde in opdracht van het ministerie van Economische Zaken. In totaal zijn de gegevens van 534 imkers verwerkt.
Van de opgegeven 5.919 bijenvolken hebben uiteindelijk 5.537 de winter overleefd. De NBV beoordeelt de wintersterfte als normaal en vergelijkbaar met het niveau van de periode voordat de druk van varroamijt in Nederland toenam.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pöttinger HIT 16.18T (WOL) #29329
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X380 ZITMAAIER - 48A MAAIDEK (ZUI) #692960
Gebruikt, € 8.338
-
JOHN DEERE X117R ZITMAAIER (HAE) #692764
Gebruikt, € 4.148
-
Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Dinsdag17° / 13°40 %
-
Woensdag21° / 8°20 %
-
Donderdag19° / 13°60 %