Fruitteler Utrecht krijgt steun mezenschade
Gedeputeerde Bart Krol van provincie Utrecht gaat zich hard maken voor het behoud van een vergoedingsregeling voor mezenschade. Dat zei hij op een bijeenkomst van LTO Noord Utrecht woensdag over het provinciaal faunabeleid.

De provincies willen de schaderegeling voor zangvogels de komende drie jaar afbouwen. Fruittelers in Utrecht zijn het hier niet mee eens.
Mezen mogen niet worden bejaagd. Nu dreigen zij de dupe te worden van het overheidsbeleid, stelt LTO Noord Utrecht vast.
Ganzenschade
De provincies willen het geld dat uit de schaderegeling voor zangvogels wordt gehaald, gebruiken om de vergoedingsregeling voor ganzenschade op peil houden.
'Dat is onterecht. Je moet niet een diertje de ruimte geven over de rug van de land- en tuinbouw. Dat is dan wel het effect van het overheidsbeleid', zegt voorzitter Bert van Donselaar van LTO Noord Utrecht.
Aan de bel trekken
Van Donselaar hoopt dat ook andere provincies met fruitteelt bij het Interprovinciaal Overlegorgaan (IPO) aan de bel gaan trekken. 'Maar ook provincies zonder fruit zullen ook wel snappen dat dit niet kan.'
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6100M (LIE) #691714
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (HIL) #692301
Gebruikt, € 3.950
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (MID) #692296
Gebruikt, € 3.950
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (MOL) #45391
Gebruikt, € 5.247
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag24° / 12°10 %
-
Zondag21° / 13°60 %
-
Maandag21° / 12°10 %