Romijn: nodig, maar wel ingrijpend (video)

'Dit is nodig, maar tegelijk ook zeer ingrijpend voor onze leden.' Zo luidt de eerste reactie van Kees Romijn, voorzitter van LTO Melkveehouderij, op de plannen van staatssecretaris Martijn van Dam (EZ).

Romijn%3A+nodig%2C+maar+wel+ingrijpend+%28video%29
© LTO Nederland

Romijn stelt vast dat de melkveehouders nu de gewenste duidelijkheid hebben voor 2016 en 2017. 'En we hebben de tijd geclaimd om pas in 2018 een korting op de fosfaatrechten door te voeren.'

Hij benadrukt dat nu de inzet moet zijn om die korting zo laag mogelijk te houden. 'Want dat is het meest ingrijpende waar onze leden mee te maken gaan krijgen.'

Extra productieruimte

De vakgroepvoorzitter maant de overheid om kritisch te zijn op het uitdelen van extra productieruimte en om een goede nieuwe derogatie uit te onderhandelen met de Europese Commissie. 'Zodat we met de korting in 2018 zo dicht mogelijk bij de 4 procent blijven.'

Op het parlement doet hij een beroep om snelheid te maken met de behandeling van de wet die de fosfaatrechten regelt. 'Dit akkoord moet kunnen rekenen op een Kamermeerderheid, zodat de voor ons onmisbare derogatie verlengd kan worden.'

• Check voor meer nieuws dossier Fosfaatrechten

Bekijk meer over:

Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

 • Vrijdag
  21° / 13°
  55 %
 • Zaterdag
  20° / 11°
  20 %
 • Zondag
  23° / 11°
  10 %
Meer weer