Stadje VS schaft geiten af vanwege stank
De Amerikaanse stad Salem stopt met een project waarbij geiten worden ingezet voor het bestrijden van invasieve planten omdat de dieren overlast en stank veroorzaakten.
De geiten moesten bijdragen aan de groenvoorziening, maar leverden in plaats daarvan vooral problemen en overlast op.
De 75 geiten werden in een stadspark ingezet tijdens een proefperiode van zes weken. Het was de bedoeling dat ze alleen de Armeense braambes, de Engelse klimop en andere invasieve plantsoorten zouden eten, maar de geiten knaagden ook aan hazelaars en de Amerikaanse esdoorn.
Stalgeur
De geiten hadden daarnaast een flinke 'stalgeur' en kostten ruim 20.000 dollar. Dat komt vooral doordat er drinkwater moest worden geleverd, een herder aanwezig moest zijn en een mobiel toilet op locatie moet zijn.
Omdat het aannemen van een groenvoorziener zo'n 4.245 dollar zou kosten, is het waarschijnlijk dat mensen het werk van de geiten zullen overnemen.
Steile heuvels
Wel worden de geiten mogelijk in de toekomst ingezet voor moeilijk bereikbare plekken, zoals steile heuvels.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6130R AP (DAA) #704763
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger Faro 4000D
2011, P.O.A.
-

JOHN DEERE 3038E COMPACTTREKKER (LIE) #781764
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland T7.220 Auto Command
2014, P.O.A.
Vacatures
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Onderzoeker Melkveehouderij
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Voorzitter van de landelijke vakgroep Vleesveehouderij
LTO Nederland - NL
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Weer
-
Woensdag25° / 15°5 %
-
Donderdag28° / 15°0 %
-
Vrijdag29° / 16°0 %
















