NVWA in de fout met Nefyto-afzetcijfers
Greenpeace heeft vertrouwelijke afzetcijfers van gewasbeschermingsmiddelen van Nefyto in handen gekregen door een fout van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Dat schrijft staatssecretaris Martijn van Dam aan de Kamer.
De NVWA heeft de Nefyto-verkoopcijfers gestuurd aan de rechtbank in Amsterdam zonder aan te geven dat deze vertrouwelijk zijn.
Bij de rechtbank was een beroepsprocedure aanhangig over het niet tijdig beslissen op een Wet openbaarheid van bestuur verzoek van Greenpeace aan de NVWA over gegevens van gewasbeschermingsmiddelen.
Concurrentiegevoelig
De rechtbank heeft vervolgens de stukken naar de procespartij Greenpeace gestuurd. Bij de overige stukken met een vertrouwelijk karakter die aan de rechtbank zijn verstuurd, heeft de NVWA wel gemeld dat geheimhouding nodig is.
Greenpeace heeft verleden week de concurrentiegevoelige afzetcijfers gepubliceerd.
Excuses
Over de gemaakte administratieve fout is Nefyto geïnformeerd en zijn excuses aangeboden, schrijft de staatssecretaris.
Nefyto gaat nog met de NVWA in gesprek om herhaling van fouten te voorkomen, reageert secretaris Jo Ottenheim van Nefyto. Dat is de belangenbehartiger van bedrijven die chemische en biologische gewasbeschermingsmiddelen ontwikkelen voor de Nederlandse markt.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere X147R zitmaaier (KOU) #65699
Gebruikt, € 4.999
-
Gianni Ferrari GTR200
2015, P.O.A.
-
John Deere 6R 155 trekker (REU) #27195
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere 6100M trekker (MAA) #692400
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Dinsdag17° / 13°40 %
-
Woensdag21° / 10°20 %
-
Donderdag20° / 12°60 %