Weidevogelbeschermers Drenthe luiden noodklok
De 33 lokale werkgroepen van weidevogelbeschermers in Drenthe luiden de noodklok over de weidevogelstand in die provincie.
Vooral de predatie door vossen op broedsels doet de vogelstand kelderen. Daarnaast zijn het marters, dassen, kraaien, ooievaars en roofvogels die het op de eieren of kuikens van weidevogels hebben gemunt.
Petitie
In een petitie aan Provinciale Staten dringen de groepen aan op een plan van aanpak om het toekomstperspectief van de weidevogels in Drenthe te verbeteren.
'Als er geen aanvaardbaar evenwicht komt tussen vossen en weidevogels, dan zullen de weidevogels in onze provincie uitsterven.'
Extra geld
Naast meer mogelijkheden voor predatiebeheer, vinden de groepen dat er extra geld moet komen voor weidevogelbescherming buiten de aangewezen twee kerngebieden. Dat zijn het Hunzedal in Noord-Drenthe en het Drostendiep bij Dalen in Zuid-Drenthe.
Staatssecretaris Martijn van Dam (EZ) kondigde eind vorig jaar al aan het weidevogelbeheer extra te willen steunen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6M 185 trekker (BIE) #693693
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger Servo 4000P wentelploeg (HIL) #779280
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 215 trekker (WIJ) #779286
Gebruikt, € 167.500
-

JOHN DEERE 4066M COMPACTTRACTOR (ZUI) #777838
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Medewerker bedrijfsplannen en subsidies
EVO Kompas - Oirschot
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Weer
-
Donderdag18° / 13°90 %
-
Vrijdag18° / 11°65 %
-
Zaterdag20° / 9°35 %















