Countus: grote verschillen akkerbouw
De verschillen in bedrijfsresultaten tussen vergelijkbare akkerbouwbedrijven kan soms oplopen tot wel 200.000 euro, constateert accountantsbureau Countus.

'Deze grote spreiding baart ons zorgen', stelt bedrijfsadviseur Jan Lucas Spijkman.
Spijkman vertelt dat Countus bij analyses met ondernemers probeert aan te geven waar verbeteringen mogelijk zijn. 'Wij geven tips op het gebied van teeltmanagement, maar voor de resultaten is ook het kiezen van juiste verkoopmoment vaak een belangrijke issue.'
Meerprijs van 3 cent
Bij een meerprijs van 3 cent per kilo en een netto-opbrengst van bijvoorbeeld 65 ton uien is de geldomzet per hectare 2.000 euro hoger, rekent Spijkman voor. 'Dat is veel geld.'
Countus organiseert vanaf volgende week drie akkerbouwbijeenkomsten in Flevoland om te analyseren waarom de ene akkerbouwer beter scoort dan de ander.
Omzet en schaalgrootte
De route naar optimaal resultaat heeft volgens Spijkman alles te maken met een combinatie van goed vakmanschap en goed ondernemerschap. 'Ook omzet en schaalgrootte kunnen belangrijk zijn, maar zijn meestal niet leidend', aldus de adviseur.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn GF8501MH schudder
2008, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z530M (HG) #692313
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X380 (ZOB) #692959
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely Splendimo 320MC
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 6°10 %