Mycorrhiza's in strijd tegen rhizoctonia
De toepassing van BiomyPro mycorrhizaschimmels zorgt in biologisch aardappelpootgoed voor minder aantasting door rhizoctonia.
Dat blijkt uit een proef van Agro Research International (ARI) in opdracht van Agrifirm Plant. Daarin werd de werking van verschillende biologische producten vergeleken.
De meerwaarde van de mycorrhizaschimmels is onmiskenbaar, meldt Agrifirm Plant. De toepassing leidde tot minder aantasting van rhizoctonia, een hogere financiële opbrengst en een betere kwaliteit pootgoed.
Uitwisseling van suikers
Mycorrhiza's vormen met de wortels van de aardappelen een symbiose. Een uitwisseling van suikers bevordert de wortelgroei, waardoor er een betere opname is van onder meer mineralen en vocht.
Daarnaast is er een betere bescherming tegen ziekteverwekkers en aaltjes. Mycorrhizaschimmels als BiomyPro zijn beschikbaar in praktisch toepasbare producten op granulaat of in vloeibare vorm.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (BIE) #692147
Gebruikt, € 7.054
-

John Deere 6R 250 trekker (REU) #778488
Gebruikt, P.O.A.
-

Frontgewicht 1050KG
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (BEN) #781548
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Agrarisch medewerker
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Manager Proefvelden
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Weer
-
Donderdag18° / 8°45 %
-
Vrijdag19° / 11°85 %
-
Zaterdag20° / 13°45 %














