Mycorrhiza's in strijd tegen rhizoctonia
De toepassing van BiomyPro mycorrhizaschimmels zorgt in biologisch aardappelpootgoed voor minder aantasting door rhizoctonia.
Dat blijkt uit een proef van Agro Research International (ARI) in opdracht van Agrifirm Plant. Daarin werd de werking van verschillende biologische producten vergeleken.
De meerwaarde van de mycorrhizaschimmels is onmiskenbaar, meldt Agrifirm Plant. De toepassing leidde tot minder aantasting van rhizoctonia, een hogere financiële opbrengst en een betere kwaliteit pootgoed.
Uitwisseling van suikers
Mycorrhiza's vormen met de wortels van de aardappelen een symbiose. Een uitwisseling van suikers bevordert de wortelgroei, waardoor er een betere opname is van onder meer mineralen en vocht.
Daarnaast is er een betere bescherming tegen ziekteverwekkers en aaltjes. Mycorrhizaschimmels als BiomyPro zijn beschikbaar in praktisch toepasbare producten op granulaat of in vloeibare vorm.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

CASE FARMALL 95A
2019, P.O.A.
-

Veenhuis Combi 2000
2008, P.O.A.
-

Lely Lotus 1020 S
2009, P.O.A.
-

Gewichtblok 900 kgTOP zwart
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Vrijdag9° / 8°90 %
-
Zaterdag11° / 3°40 %
-
Zondag10° / 2°75 %














