Tulp vernoemd naar accountant
De tulp Countus is gisteren bij de opening van de Bloembollen Vakdagen Flevoland in Creil officieel gedoopt.
Algemeen directeur Bob Seemann van Countus doopte de tulp in het bijzijn van de kwekers Jeroen en Sander Litjens uit Creil en ondertekende daarna het officiële doopcertificaat.
Seemann zei bij de gelegenheid trots te zijn op de bloembollensector in Flevoland. ‘Het verbaast me dat de Keukenhof niet in de Noordoostpolder staat, want dit gebied is wat mij betreft het hart van de bollensector.'
Waardering
De kwekers zijn acht jaar bezig geweest met het vermeerderen van de nieuwe tulp. Ze kozen voor de naam Countus, omdat ze het een korte en pakkende naam vinden. Volgens Seemann blijkt uit de vernoeming de waardering van de sector voor het accountantskantoor.
Jeroen Litjens is enthousiast over de kansen voor de tulp. ‘Een snelle groeier op het land, mooie ronde bollen en weinig ziektegevoelig. Bovendien is het een tulp die met haar helder oranje kleur en flinke volume echt uitstraling heeft.'
Niet in supermarkten
Litjens verwacht dat de tulp een gewild product wordt voor export naar Oost-Europa. In Nederland zal Countus door haar exclusieve en luxe eigenschappen niet in de supermarkten maar vooral bij de bloemisterijen te koop zijn, verwacht hij.
Het duurt nog twee jaar voordat Countus op de veilingen en bij de bloemisterijen te koop komt.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Fendt 203V II
1987, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (BV) #692145
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167R (HA) #692917
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z545R (BV) #692157
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %