Noord-Hollandse Tuinbouw Battle van start
De Noord-Hollandse Tuinbouw Battle is weer gestart. 25 basisscholen uit Hoorn strijden om de prijs voor beste tulpenteelt.
De teelt wordt door leerlingen van de basisscholen zelf verzorgd in het klaslokaal van hun eigen basisschool.
Op een teeltkar wordt een teeltopstelling gebouwd met twee lagen tulpen. Boven elke teeltlaag hangt ledverlichting die de tulpen belicht.
Teeltplan
Leerlingen verzorgen de teelt volgens het bijgeleverde teeltplan en kunnen de hulp inschakelen van een expert uit het bedrijfsleven.
Met de Noord-Hollandse Tuinbouw Battle wordt een uitdagend en inspirerend techniekproject met een scherpe focus op de tuinbouw aangeboden aan basisscholen in Noord-Holland Noord.
Carrière
Sprekende beelden en sterke praktijkvoorbeelden moeten leerlingen en studenten verleiden tot een carrière in de agrarische sector.
De wedstrijd eindigt als de teelt oogstrijp is. Dit duurt ongeveer vijf weken. De leerlingen maken dan tulpenbossen en verkopen ze. De opbrengst is voor een goed doel.
Het project wordt mogelijk gemaakt door de Agritech Campus, Greenport Noord-Holland Noord, KAVB en Puur Hoorn.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pottinger schudder HIT 17160HT
2024, P.O.A.
-
Fella TH13010 getrokken schudder
2012, P.O.A.
-
Massey Ferguson - 7480 Dyna VT
2011, € 37.500
-
T7.315 Heavy Duty New Generation PLM12
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Binnendienst
AgriPers - Wageningen
Proefveldmedewerk(st)er
Corteva agrisciences - NL
Weer
-
Woensdag3° / -1°50 %
-
Donderdag7° / 2°70 %
-
Vrijdag7° / 2°60 %