Duitse verkoop biopaprika schiet omhoog
De verkoop van biologische paprika's in Duitsland is vorig jaar met ruim 30 procent gestegen, meldt het Duitse marktbureau AMI in Bonn.

Vooral het biologische stoplicht was in 2015 populair, aldus AMI. Duitse consumenten gaven vorig jaar 35 procent meer uit aan biologische paprika's.
Duitsland is voor biopaprika's sterk afhankelijk van import. Spanje, Italië en Nederland zijn de belangrijkste leveranciers.
Tomaten
Ook biologische tomaten waren meer in zwang. De afzet van losse biotomaten nam met 10 procent toe; die van trostomaten met 20 procent.
Peen, in omvang de belangrijkste biologische groente in de Bondsrepubliek, bleef in verkoop iets achter bij 2014. Dat gold ook voor biologische slasoorten.
Discounters
De sterke toename van de biologische paprika- en tomatenverkoop is vooral te danken aan het supermarktkanaal, en dan in het bijzonder aan de discounters, zegt AMI.
Andere verkoopkanalen, zoals markt en natuurwinkels, wisten hun afzet ten opzichte van 2014 niet op te krikken.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
CASE IH MAXXUM 125 MC AD8 40 km/h eco en kruip!!
Gebruikt, € 77.500
-
Iseki SXG-216 H
Nieuw, P.O.A.
-
Fendt 516 Vario S4 Profi-Plus
2021, P.O.A.
-
Fella TH 1101 TRANS
2007, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder agrarisch
Waterschap Hollandse Delta - Eindhoven
(Aankomend) docent (-onderzoeker) voor de opleiding Innovatieve Plantenteelt
Hogeschool Van Hall Larenstein - Leeuwarden
Financieel Bedrijfseconomisch Specialisten Akker-, Tuin- en Landbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
(JUNIOR) ASSISTENT ACCOUNTANT AGRARISCH (M/V)
Woldendorp BV - Bedum (Het Hogeland)
Bedrijfsleider
Bongers’ Agro BV - Langenboom, Nederland
Weer
-
Zondag23° / 15°25 %
-
Maandag22° / 13°20 %
-
Dinsdag24° / 12°5 %