Neospora kost bedrijf 40 euro per koe
Bij een hoge besmettingsgraad van neospora kunnen de kosten al gauw oplopen tot 40 euro per koe. Dat schrijft de Diergezondheidsdienst Vlaanderen op haar site.
Bedrijven met neospora kampen met abortus, verhoogde tussenkalftijden, gedaalde melkproductie, verminderde fokwaarde van de veestapel, een verhoogd afvoerpercentage en gestegen diergeneeskundige kosten.
Dat resulteert vaak in ernstige economische verliezen.
Abortus
Neospora is één van de belangrijkste oorzaken van abortus bij rundvee. Uit onderzoek binnen het Abortusprotocol van het Belgische Federaal Agentschap voor de veiligheid van de voedselketen (FAVV) blijkt dat meer dan 7 procent van alle verwerpingen met grote waarschijnlijkheid aan Neospora toe te schrijven is.
Besmetting
In België is momenteel meer dan 60 procent van de bedrijven besmet met Neospora, terwijl meer dan 10 procent van de dieren is geïnfecteerd.
Bovendien vertoont meer dan 20 procent van de verwerpende runderen antistoffen tegen Neospora, wat op een aanwezige besmetting wijst. Een besmet rund heeft drie tot zeven keer meer kans om te aborteren.
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 328A achtermaaier met kneuzer
2012, P.O.A.
-

Fella TH 13010 Trans schudder (BRU) #776672
Gebruikt, € 9.500
-

JOHN DEERE 2032R COMPACTTREKKER (LIE) #696233
Gebruikt, P.O.A.
-

TS125A Plus
Gebruikt, € 32.500
Vacatures
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Woensdag9° / 2°20 %
-
Donderdag4° / -1°10 %
-
Vrijdag4° / 0°60 %










