Techniek toont droogte in zuiden van Afrika
De droogte als gevolg van de naweeën van het natuurverschijnsel El Niño is dankzij het Delftse bedrijf EARS Earth Environment Monitoring exact in kaart te brengen door middel van Meteosat-dataverwerking.
De tekening hiernaast toont de verdamping gedurende de laatste twee maanden van 2015 in vergelijking met het voorafgaande vijfjaarsgemiddelde in het zuiden van Afrika.
Verdamping is een goede maat voor het voor planten beschikbare water en de landbouwproductie. In de kaart wijzen rode en zwarte kleuren op watertekorten van 50 tot 100 millimeter.
Productietekorten
Op basis hiervan kunnen productietekorten van 30 procent en meer worden verwacht.
Volgens het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties worden na een slecht vorig seizoen nu al 14 miljoen mensen in de regio door honger bedreigd. Dit aantal zal gedurende het lopende groeiseizoen nog aanzienlijk toenemen. De marktprijzen van mais breken nu al records.
Satellietdata
EARS is gespecialiseerd in satellietdata voor klimaat, water en voedsel. Het bedrijf ontwikkelt betaalbare indexverzekeringen die elke Afrikaanse boer kunnen beschermen tegen droogte, extreme neerslag en nachtvorst.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X370 ZITMAAIER (HIL) #692964
Gebruikt, € 7.261
-

John Deere 7430 trekker (MAA) #134086
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X147R ZITMAAIER (ETT) #692320
Gebruikt, € 4.999
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Vrijdag13° / 7°20 %
-
Zaterdag15° / 10°70 %
-
Zondag12° / 9°70 %









