%27We+willen+ons+als+streekvereniging+opnieuw+focussen%27
Interview
© Joost de la Court

'We willen ons als streekvereniging opnieuw focussen'

Met de komst van het Flevolands Agrarisch Collectief en het nieuwe stelsel voor agrarisch natuur- en landschapsbeheer is de rol van agrarische natuurvereniging Rondom Het Greppelveld in gemeente Dronten nog niet uitgespeeld. Dat stelt voorzitter Coby Dekker. 'We gaan ons als streekvereniging focussen op nieuwe activiteiten.'

Waarom op zoek naar een nieuwe rol voor de ANV?

'Het Flevolands Agrarisch Collectief (FAC) ontzorgt ons. Agrarisch natuurbeheer is hier aan de oostkant van Dronten absoluut niet uit beeld, maar het FAC is de nieuwe uitvoerder ervan. En daarin wordt dat prima gecoverd.
'Daarom hebben we onze leden eind vorig jaar gevraagd of en hoe we verder kunnen gaan. Daarop kwam de streekvereniging uit de bus rollen. Er is behoefte om het gebied te blijven profileren.'

Wat kan een streekvereniging doen dat een ANV niet kan?

'Veel van wat we al deden als activiteiten om het gebied op de kaart te zetten, kunnen we daarin voortzetten. Denk aan de beleefdag, de belangenbehartiging voor dit gebied en een project als het onderhoud van het Torenbosje.
'Maar we kunnen ook de ondernemers eromheen bij betrekken en zo onze focus verleggen. De rode draad zal zijn de verbinding tussen agrarische sector, recreatie en toerisme nog verder te versterken.'

Is daar veel behoefte aan dan?

'De oostrand van Dronten is door gemeente en provincie aangewezen als aandachtsgebied voor recreatie. Van Rondom Het Greppelveld waren al campinghouders en neventakkers lid, maar dat kunnen er nog meer worden, uit een uitgebreider gebied.
'Samen kunnen we nieuwe activiteiten opzetten of huidige uitbouwen, zoals het opzetten van fietsroutes. We kunnen zo nog meer toeristen hiernaartoe halen.'

Dat betekent dat ook burgers lid kunnen worden van de nieuwe streekvereniging?

'Dat was al zo onder de agrarische natuurvereniging. Het ledenbestand bestaat al voor een deel uit niet-agrariërs. Van de huidige zeventig leden zijn er twintig niet direct agrarisch. Dat zijn voornamelijk recreatieondernemers.'

Wat wordt de eerste nieuwe activiteit?

'Eerst willen we kijken of onze leden de nieuwe richting ook steunen. Het is behoorlijk nieuw voor ons, ik heb elders in ieder geval nog niet zo'n omvorming gezien. Op 1 februari komen we bij elkaar als brede ledenvergadering. Het is aan de oude en eventuele nieuwe leden om dan een nieuwe focus te kiezen.'

Weer

 • Maandag
  20° / 15°
  70 %
 • Dinsdag
  17° / 10°
  20 %
 • Woensdag
  16° / 11°
  50 %
Meer weer