Verlies Nordzucker lijkt onvermijdelijk
Nordzucker denkt dat een verlies voor het lopende boekjaar 2015/2016 onvermijdelijk is. Dat meldt de Duitse verwerker van suikerbieten.

In de eerste negen maanden van het lopende boekjaar heeft Nordzucker een verlies kunnen voorkomen. Het resultaat is beter dan verwacht.
De Duitse suikerfabriek heeft in de eerste drie kwartalen van 2015/2016 een omzet gerealiseerd van 1.204 miljoen euro, 17 procent lager dan de 1.459 miljoen euro in dezelfde periode van vorig jaar.
Oorzaken
Belangrijkste oorzaken van deze ontwikkeling waren de aanzienlijk lagere prijzen voor quotumsuiker en de dalende verkoopvolumes van niet-quotumsuiker. De omzet uit bio-ethanol laat een herstel zien.
De totale netto-inkomsten daalden van 74,4 miljoen euro vorig jaar naar 0,4 miljoen euro dit jaar. Door uitgebreide bezuinigingsmaatregelen en een langzame verbetering van de suikerprijzen kon Nordzucker een verlies voorkomen.
Herstel
Nordzucker verwacht op middellange termijn een herstel van de mondiale en Europese suikermarkt met stijgende prijzen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pottinger schudder 8 elements HIT910
2008, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X380 (MM) #692960
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6090M (LH) #691710
Gebruikt, P.O.A.
-
Kverneland Ploeg 150B (HA) #24473
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %