NoorderlandMelk vergoedt
NoorderlandMelk en A-ware gaan de boeren die melk moesten lozen vanwege de ijzel, volledig compenseren. Dat hebben de besturen van de bedrijven besloten.
Het gaat volgens beide bedrijven om ‘een zeer beperkt’ aantal melkveehouders.
‘Het is een onverplichte betaling die Royal A-ware geheel vrijwillig en eenmalig doet. De buitendienst heeft de betrokken melkveehouders hierover persoonlijk geïnformeerd’, benadrukt een woordvoerder van A-ware.
Het ijzelde vorige week in Noord-Nederland zo hard dat de RMO’s hun ritten moesten staken.
Royal FrieslandCampina vroeg dinsdagavond 5 januari aan 450 leden-melkveehouders ongeveer 5 miljoen kilo melk te lozen. De zuivelcoöperatie buigt zich volgende week over compensatie.
Afzet bloemen
De ijzel had niet alleen consequenties voor de melkveehouderij, maar ook grote gevolgen voor de afzet van bloemen en planten in het Noorden, zegt een woordvoerder van bloemenveiling FloraHolland.
‘Het was op sommige plekken zelfs onmogelijk om bij een winkel te komen. Veel klanten van de Bloemistenklok Eelde verkochten zeer matig. Door de extreem gladde wegen bleef de consument thuis bij de kachel. Dit alles resulteerde in een slechte prijsvorming op de Bloemistenklok Eelde.’
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Fendt 926 Vario
2003, P.O.A.
-
John Deere 6R 185 trekker (DRO) #23459
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere X350R ZITMAAIER 42" (LIE) #696309
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere 6090M trekker (HEN) #691710
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Weer
-
Zondag19° / 9°85 %
-
Maandag20° / 14°80 %
-
Dinsdag18° / 13°45 %