NMI: hou pH-waarde in de gaten
Maar liefst 20 procent van de maispercelen heeft een te lage zuurgraad. Bij graspercelen kampt 5 procent met een te lage pH.
Streefwaarde

'Een goede pH van de bodem kan de opbrengst met 4 tot 10 procent verhogen. Houd dus de pH-waarde in de gaten, want die daalt elk jaar. Stem er je bekalking op af.'
Dat zei Gerard Ros, senior projectmanager bij het Nutriënten Management Instituut (NMI), dinsdag op de themamiddag over bemestingsadviezen en bodemkwaliteit in Nijkerk.
De bijeenkomst werd georganiseerd door de Commissie Bemesting Grasland en Voedergewassen (CBGV).
Op dit gebied valt er nog veel te halen voor melkveehouders. Slechts 5 procent van de graspercelen in Nederland heeft namelijk een pH lager dan de minimale streefwaarde van 4,6.
Maar liefst 20 procent van de maispercelen kampt met een te lage zuurgraad (pH lager dan 5).
Kalk
Dat is een gemiste kans, want de zuurgraad is van groot belang voor de beschikbaarheid van nutriënten, het bodemleven en de bodemstructuur. Regelmatig een vrachtje kalk over het perceel verdelen, is dus aan te raden.
Kalk bevordert de omzetting van organisch materiaal als drijfmest, graszoden, wortel- en stoppelresten.
• Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6R 175 (BS) #164810
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X117R (MG) #30587
Gebruikt, € 4.148
-
Stiga Estate 798 E
2022, P.O.A.
-
Veiligheidsgewichtblok
Gebruikt, € 2.400
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Woensdag21° / 6°10 %
-
Donderdag26° / 10°10 %
-
Vrijdag30° / 15°60 %