Global GAP: ban onbewerkte dierlijke mest
Global GAP wil op termijn af van het gebruik van onbewerkte dierlijke mest in plantaardige teelten.

'Het is uiteindelijk de bedoeling dat het gebruik van onbewerkte dierlijke mest wordt verboden', zei Guy Callebaut, voorzitter van Global GAP dinsdag in Geldermalsen tijdens de presentatie van de nieuwe regels van Global GAP voor plantaardige sectoren.
Voedselveiligheid
Aan het gebruik ervan kleven te veel voedselveiligheidrisico's, aldus de voorzitter. Het gaat dan vooral om het gevaar van infectieziekten.
Vanaf 1 juli 2016 mogen telers met Global GAP voor een periode van vier jaar nog wel onbewerkte dierlijke mest gebruiken. Er moet dan wel zes maanden zitten tussen gebruik van de mest en de oogst voor hoog risico producten. Dit is drie maanden voor laag risico producten.
Wereldwijd
Wereldwijd zijn ongeveer 155.000 agrarische bedrijven in 123 landen Global GAP gecertificeerd.
In Nederland is het aantal aangesloten bedrijven, individueel en collectief, is ongeveer vijfduizend.
Voor retailorganisaties als Albert Heijn en Jumbo, en de inkooporganisatie Superunie, zijn de voorwaarden van Global GAP een standaard.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Case IH PUMA 185 CVX AFS CONNECT
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (KK) #31282
Gebruikt, € 6.966
-
Gewichtblok 1050 KG BOX ECO
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (MG) #692321
Gebruikt, € 4.999
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Zaterdag21° / 14°30 %
-
Zondag21° / 14°95 %
-
Maandag18° / 13°90 %