Looptraining voor melkkoeien
Dairy Campus Lelystad begint binnenkort een onderzoek naar het effect van regelmatige beweging op de gezondheid van melkvee. Zo krijgt een deel van de koeien looptraining.
Dat gebeurt binnen project 'Gezond bewegen voor een lang leven'. Daarvoor krijgen 36 melkkoeien gedurende acht weken looptraining.
De hoeveelheid lichamelijke activiteit van koeien is vaak relatief beperkt, zeker voor opgestalde dieren. Beweging kan er wellicht aan bijdragen dat de kans op gezondheidsproblemen afneemt en het uithoudingsvermogen verbetert.
Behandelgroep
In het onderzoek worden 36 melkgevende dieren op de Dairy Campus Lelystad ingedeeld in twee groepen. De behandelgroep krijgt gedurende acht weken twee keer per dag 45 minuten looptraining in een stapmolen bij een snelheid van 3,4 kilometer per uur.
De controlegroep krijgt gedurende de proef geen looptraining, maar blijft op stal. Alle dieren worden tijdens het experiment nauwlettend gevolgd. Niet alleen de voeropname en melkproductie worden geregistreerd, maar ook het gedrag en de hartfrequentie.
Stofwisseling
Het onderzoek moet inzichtelijk maken wat de effecten zijn van een looptraining op de voeropname, melkproductie, activiteit, fysieke conditie, stofwisseling en gezondheid van melkvee in de lactatieperiode.
Het uiteindelijke doel is de onvrijwillige afvoer van melkvee door onder meer klauwproblemen en afnemende vitaliteit te verminderen en zo de levensduur van melkvee verder te verlengen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuwste vacatures
Financieel / bedrijfseconomisch medewerker landbouw
Wageningen University & Research - Drachten
Commercieel Medewerker
LTO Ledenvoordeel - Wageningen, Nederland
Agrarisch medewerker biologisch bedrijf Koningshoeve-Ettingen BV
Stichting Agrarische bedrijven Spaarnwoude - Spaarndam Gem. Haarlem
Vacature Teeltbegeleider
De Schakel Contractteelt BV - Helmond
Bedrijfsleider Vertify
Vertify - Zwaagdijk