Bedreiger boeren en Fonterra gepakt
De politie van Auckland heeft een 60-jarige zakenman uit die plaats gearresteerd. Hij dreigde zuigelingenvoeding te vergiftigen, als Nieuw Zeeland niet zou stoppen met het gebruik het landbouwgif 1080 tegen ongedierte.
De zakenman stuurde onder meer vorig jaar november aan Fonterra en de Federale boeren dreigbrieven met daarbij zakjes met 1080 verontreinigde melkpoeder, meldt de NZ Herald.
Forse inzet politie
Het zorgde ervoor dat in maart zuigelingenvoeding uit de schappen werd gehaald om te voorkomen dat dit werd verontreinigd. De politie nam het dreigement serieus en zette 35 rechercheurs op de zaak, bijgestaan door gespecialiseerd personeel. De opsporing kostte meer dan 3 miljoen Nieuwzeelandse dollars.
Verder is zijn meer dan 150.000 controles op zuigelingenvoeding uitgevoerd. Die controle wordt ook nu voortgezet om de kwaltiteit te blijven waarborgen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

T6.180 DC StageV
Gebruikt, € 144.900
-

John Deere 6610
2000, P.O.A.
-

Iseki SXG15H
2009, P.O.A.
-

Honda HF2417K4 HB
2018, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Woensdag6° / 2°80 %
-
Donderdag6° / 0°40 %
-
Vrijdag5° / -2°20 %












