Lokale Rabo in min door resultaat boeren
Rabobank Land van Cuijk en Maasduinen lijkt door het slechte resultaat in de melkvee- en varkenshouderij alsnog rode cijfers te moeten schrijven. Eigenlijk werd een plus van 10 procent naar 10 miljoen euro verwacht.
Dat werd gisteren bekend tijdens de ledenavond, meldt De Gelderlander. De varkenshouderij had het al langer slecht, terwijl veel melkveehouders fors investeerden om te kunnen ondernemen in de periode na de afschaffing van het melkquotum.
Sindsdien zijn de melkprijzen echter slecht. In het gebied dat deze bank dekt, zitten relatief veel melkvee- en varkenhouders.
Ingrijpen noodzakelijk
De bank kabbelde al langer, waardoor ingrijpen noodzakelijk is. Dat wordt nu ingezet, waardoor in totaal bijna 30 procent van het personeel op straat komt te staan. Dit is overigens niet het gevolg van de situatie in de agrarische sector, maar past binnen het landelijk beeld van Rabobank.
Terwijl er in 2014 nog 325 voltijdbanen waren, moeten dit er aan het eind van het eerste kwartaal van 2016 nog 230 zijn. Volgens De Gelderlander moest de vorige directie in 2014 opstappen, omdat de reorganisatie te laat was ingezet.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pottinger Jumbo 7200 L Combi opraapwagen
2009, P.O.A.
-
Vicon Fanex 903
2016, P.O.A.
-
Kuhn GF8501 schudder
2006, P.O.A.
-
JOHN DEERE X117R ZITMAAIER (HAE) #692764
Gebruikt, € 4.148
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Donderdag22° / 16°25 %
-
Vrijdag26° / 13°0 %
-
Zaterdag26° / 15°95 %