GS Utrecht: ontheffing ganzenbestrijding
Gedeputeerde Staten (GS) van Utrecht hebben een bezwaar van stichting De Faunabescherming tegen de ontheffing op het bestrijden van zomerganzen afgewezen.
Volgens De Faunabescherming is er in Utrecht sprake van ongeoorloofd populatiebeheer. Doordat de ontheffing te algemeen is, is er in haar ogen geen relatie tussen het afschot en de schade.
'Het toegestane afschot zal dan ook niet leiden tot reductie van de landbouwschade.'
Schade
De provincie vindt dat het doel van de ontheffing voorkoming van belangrijke schade is en dat populatie reducerende maatregelen daarom gerechtvaardigd zijn.
Volgens secretaris Ard Smallegange van de Faunabeheereenheid Utrecht neemt de ganzenpopulatie ondanks de nu getroffen maatregelen in deze provincie nog steeds toe.
'Van de werkelijke schade die ganzen toebrengen, hebben we geen goed beeld omdat kleinere schades helaas nauwelijks meer worden gemeld.'
Populatie beheersen
Om de populatie te beheersen, moeten in Utrecht jaarlijks 23.000 grauwe ganzen worden verwijderd. Dit jaar zijn er nu in totaal iets meer als 21.200 zomerganzen weggenomen, waarvan een kleine 17.500 overzomerende grauwe ganzen.
'De nadruk ligt binnen Utrecht op de grauwe ganzen omdat deze het meest talrijk zijn', stelt Smallegange.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 185 (SMI) #708920
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 175 trekker (BIE) #782474
Gebruikt, € 153.500
-

KVERNELAND ENDURO PRO 3000 (ETT) #24505
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 2032R COMPACTTREKKER (WOL) #781744
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Woensdag9° / 4°5 %
-
Donderdag8° / 2°0 %
-
Vrijdag8° / 2°0 %














