Ruim 1,5 ton voor glasproject Lansingerland
Gemeente Lansingerland krijgt een bijdrage van 155.000 euro van de Metropoolregio Rotterdam Den Haag (MRDH) voor het project 'Innovatie en Demonstratie Centrum (IDC) Internationaal'.

Het project draagt bij aan het versterken van de concurrentiepositie van het internationale glastuinbouwcluster in Lansingerland.
Eind 2015 wordt op de Greenport Horti Campus Oostland in Bleiswijk gestart met de fysieke realisatie van dit project door de bouw van een innovatieve Chinese Solar Kas. De bouw wordt begeleid door Wageningen UR Glastuinbouw.
Toename internationale omzet
Wethouder Albert Abee (Economie en Greenport) van Lansingerland wijst erop dat de bijdrage de hele tuinbouwsector ondersteunt en niet alleen een kleine groep ondernemers. 'Dit project vormt het vliegwiel naar een substantiële toename van internationale omzet voor toeleverende bedrijven.'
Het IDC Internationaal dient als fysieke locatie waar innovatieve concepten van drie internationale kasproductiesystemen worden gedemonstreerd, getest en verder ontwikkeld. Naast de Chinese Solar Kas betreft dit de Foliekas voor tropische condities en de Pad/fan-kas voor aride gebieden, zoals het Midden-Oosten.
Regionale impact
Binnen de MRDH bundelen 23 gemeenten hun krachten om het gebied beter bereikbaar te maken en het economisch vestigingsklimaat te versterken. In de programmabegroting van de pijler Economisch Vestigingsklimaat (EV) is budget opgenomen voor projecten met een aantoonbaar regionale impact, zoals het IDC Internationaal.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X940 (HA) #31419
Gebruikt, € 16.500
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (ZOB) #692561
Gebruikt, P.O.A.
-
Allis chalmers D-270
1956, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z370R ELECTRIC (BV) #692160
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %
-
Dinsdag22° / 7°10 %