Maar liefst tweeënhalf jaar lukte het Varkens Innovatie Centrum (VIC) Sterksel om het PRRS-virus buiten de deur te houden. Recent maakte VIC Sterksel bekend dat het virus weer aanwezig is bij varkens. In de laatste monstername van mei 2015 zijn weer antistoffen bij de vleesvarkens van 24 weken gevonden.
Meer dan twee jaar PRRS-vrij is een opmerkelijke prestatie voor een varkensbedrijf dat zo’n tienduizend mensen per jaar bezoeken. ‘Als het hier lukt, kan het op reguliere varkensbedrijven ook’, zegt Loes van de Pas, innovatiemanager bij VIC Sterksel. Werken volgens vaste protocollen vindt zij belangrijk bij het weren van PRRS.
Het proefbedrijf doet veel aan externe en interne biosecurity. Dat uit zich in hygiënemaatregelen voor bezoekers, een meerwekensysteem waarbij biggen uit verschillende weekgroepen gescheiden blijven, tomen biggen bij elkaar houden en andere bedrijfskleding per diercategorie.
VIC Sterksel voert PRRS-vrije gelten aan op een leeftijd van tien tot zestien weken. Na een quarantaineperiode worden ze na dertig weken met het levend vaccin Porcilis PRRS geënt. Bij de zeugen gebeurt de PRRS-vaccinatie in de eerste week na werpen en voor dag 60 van de dracht.
Ondanks de recente besmetting gaat VIC Sterksel door op de ingeslagen weg.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Iseki TM 3217
Gebruikt, P.O.A.
-
T7.315 Heavy Duty New Generation PLM12
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH PUMA 185 CVX AFS CONNECT
Gebruikt, P.O.A.
-
KUHN GF 13002 SCHUDDER
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Dinsdag17° / 11°60 %
-
Woensdag21° / 8°0 %
-
Donderdag27° / 11°0 %