Zwitserse heli naar Frans meer voor koeien
Tussen Zwitserland en Frankrijk is ruzie ontstaan omdat de Zwitserse luchtmacht met een helikopter water heeft gehaald uit een Frans meer om koeien te verzorgen.

In de Alpenrepubliek heerst deze zomer droogte. Daarom moet de Zwitserse luchtmacht twintigduizend koeien in het westen van het land met helikopters van water voorzien.
Eigenlijk was het de bedoeling dat dat water uit Zwitserse meren zou worden gehaald. Het Franse meer Lac des Rousses, vlak over de grens, was echter dichterbij: dat scheelde de piloten een kwartier reistijd.
Camouflagekleuren
Franse badgasten zagen een Zwitserse helikopter in camouflagekeuren herhaaldelijk water stelen. De chef van de Zwitserse strijdkrachten heeft inmiddels excuses aangeboden, meldt de krant Süddeutsche Zeitung.
De burgemeester van een Franse gemeente aan de Lac des Rousses is bijzonder kwaad over de Zwitserse actie omdat hij het drinkwater voor zijn eigen inwoners heeft moeten rantsoeneren vanwege hitte en droogte.
Vergunning
De Zwitserse luchtmacht gebruikte in eerste instantie als excuus dat in Parijs om een vergunning was gevraagd om over Frans grondgebied te mogen vliegen en dat die vergunning was verleend.
In de vergunningaanvraag was echter met geen woord gerept over de onttrekking van duizenden liters water.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (WD) #692543
Gebruikt, € 6.966
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (WD) #335633
Gebruikt, € 4.999
-
Vicon 632T Pro achtermaaier met kneuzer
2011, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X584 (BS) #692431
Gebruikt, € 9.082
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Donderdag27° / 10°5 %
-
Vrijdag31° / 15°20 %
-
Zaterdag27° / 17°55 %