Friesland - Gemeenten in Friesland hebben een actieplan gemaakt om tachtig werkloze jongeren aan een baan te helpen in de agro- en foodsector.
De gemeenten gaan onder andere in gesprek met Avebe, Royal FrieslandCampina, Fonterra, A-ware Food Group en DOC Kaas over de instroom van werkzoekende jongeren.
Jongeren kunnen daar kennismaken met grondstoffen, hygiëne, reiniging, techniek en voedselveiligheid.
In Friesland zijn ruim 3.900 jongeren tot 27 jaar zonder baan. Hieronder vallen 600 schoolverlaters tot 23 jaar.
In 2015 en 2016 is 200.000 euro extra beschikbaar voor actieve bemiddeling van jongeren naar de arbeidsmarkt.
Vooral in de voedingsindustrie zal rond het jaar 2020 door natuurlijk verloop behoefte ontstaan aan geschoolde werknemers, verwachten de makers van het actieplan.
‘Willen we vanuit gemeenten en UWV arbeidskrachten leveren binnen de topsector Agri & Food, dan zullen we nu werkzoekende jongeren moeten interesseren.’
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pottinger Jumbo 6600 opraapwagen
2005, P.O.A.
-
FENDT 307LS
Gebruikt, P.O.A.
-
Pottinger Schudder HIT (ZOB) #29329
Gebruikt, P.O.A.
-
Kverneland Cultivator (geen schijveneg) Enduro (HA) #24505
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Donderdag23° / 14°10 %
-
Vrijdag24° / 11°5 %
-
Zaterdag23° / 15°20 %