Haanstra: gebruik oude cijfers onthutsend
Voorzitter Jaap Haanstra van LTO-vakgroep Akkerbouw noemt het onthutsend dat in het vijfde actieprogramma Nitraatrichtlijn is gerekend met verouderde gegevens voor de gewasopbrengsten.
Uit een rapport van Wageningen UR blijkt dat uitgaande van de huidige opbrengsten de meeste stikstofnormen te laag zijn. ‘Voor de berekening van de aanvoernormen die nu gelden in de akkerbouw zijn verkeerde cijfers gebruikt’, stelt Haanstra.
Het kan volgens Haanstra niet zo zijn dat akkerbouwers met te lage gebruiksnormen worden geconfronteerd omdat de overheid niet over de juiste cijfers beschikt. ‘Herstel hiervan heeft wat ons betreft evenveel prioriteit als het fosfaatplafond of de melkveewet.’
Snelle aanpassing
LTO-vakgroep Akkerbouw is ervan overtuigd dat het ministerie van Economische Zaken niet wist dat verkeerde cijfers zijn gebruikt voor het berekenen van de huidige gebruiksnormen. ‘Daarom is snelle aanpassing gewenst.'
In de Tweede Kamer kreeg Haanstra deze week steun van CDA-Kamerlid Jaco Geurts. Hij pleitte voor hogere gebruiksnormen in de akkerbouw, vooral ook vanwege het belang voor de bodemvruchtbaarheid.
Equivalente maatregelen
Opwaarderen kan wat Geurts betreft via de equivalente maatregelen. Aanpassing van het vijfde actieprogramma Nitraatrichtlijn acht hij niet reëel.
• Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6120M (HG) #31389
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland TN75S
2001, P.O.A.
-
Fendt 308LS Econ
1995, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (ZND) #65742
Gebruikt, € 3.289
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %