Noord-Holland - Provincie Noord-Holland verwacht dat er met de PAS, die per 1 juli ingaat, voldoende ontwikkelingsruimte voor veehouders is om te voorzien in de behoefte.
LTO Noord is het daar mee eens. ‘We hebben de beschikbare ontwikkelingsruimte gespiegeld aan de verwachte uitbreiding en in theorie is er voldoende ruimte’, zegt Ard Mooij van LTO Noord Noord-Holland.
‘Natuurlijk zijn er wel enkele piekbelasters, bedrijven die direct naast of in Natura 2000-gebieden liggen, die bij groei een grote hap uit die ontwikkelingsruimte nemen, of die überhaupt niet kunnen groeien. Daarover gaan we nog in overleg met de provincie.’
Noord-Holland kent enkele knelpuntgebieden. IJmond is er daar één van. ‘Hier neemt Tata Steel een behoorlijk deel van de ontwikkelingsruimte in beslag’, legt Mooij uit. ‘De vraag is of er voldoende ontwikkelingsruimte is als veehouderijen hier meer gaan uitbreiden dan verwacht.’
De provincie stelt dat veehouderijen maximaal 3 mol ontwikkelingsruimte per hectare krijgen.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH PUMA 185 CVX
2014, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (BIE) #692141
Gebruikt, € 5.833
-

Pottinger Novacat 442 achtermaaier
2025, € 24.941
-

JOHN DEERE X584 ZITMAAIER (BIE) #692433
Gebruikt, € 9.245
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag13° / 2°25 %
-
Dinsdag15° / 3°10 %
-
Woensdag17° / 1°10 %












