De organisatiegraad van de land- en tuinbouw in Nederland is de hoogste in Europa. Volgens een overzicht van de Europese Commissie is gemiddeld genomen elke boer of tuinder lid van één organisatie.
Nederland doet het daarmee aanmerkelijk beter dan de andere lidstaten van de EU. Gemiddeld is 33 procent van de land- en tuinbouwbedrijven in Europa op één of andere manier georganiseerd.
Zo’n 175 jaar geleden werden in Nederland de eerste provinciale maatschappijen van landbouw opgericht. Het initiatief daarvoor kwam in veel gevallen van buitenstaanders die de land- en tuinbouw op een hoger peil wilden brengen.
De eerste echte samenwerking tussen die provinciale organisaties ontstond in 1883. Toen werd een landelijke commissie gevormd om de bestrijding van longziekte onder het rundvee te bevorderen.
Een jaar later ontstond het Nederlandsch Landbouw-Comité als eerste landelijke koepelorganisatie. Later sloeg de verzuiling toe en werden ook katholieke en protestants-christelijke standorganisaties opgericht.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Valtra T234A
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (HAE) #781549
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X950R 54" HOOGLOSSER ZITMAAIER (LIE) #781075
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER MY2026 (HAE) #781519
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Weer
-
Zondag18° / 15°75 %
-
Maandag19° / 11°5 %
-
Dinsdag20° / 12°5 %
















