Utrecht: alles op alles voor NNN
Provincie Utrecht zet alles op alles om de komende jaren het Nationaal Natuurnetwerk (NNN), voorheen de Ecologische Hoofdstructuur, uit te breiden. Hiervoor wordt 200 miljoen euro ingezet.

Dat meldde gedeputeerde Bart Krol in de vergadering van de Statencommissie Ruimte, Groen en Water van provincie Utrecht. 'De Groene Contour is ook belangrijk, maar dat is niet ons primaire doel.'
Samen met andere overheden en de maatschappelijke partijen in Utrecht wil de provincie het nieuwe natuurbeleid vorm geven.
Speerpunten
Daarbij wordt ingezet op een aantal speerpunten. Dat zijn een natuurnetwerk dat tegen een stootje kan en meer aandacht voor het grotere geheel en wat minder voor kleinere gebieden.
Maar ook beleefbare en toegankelijke natuur, gezamenlijke verantwoordelijkheid en nieuwe financieringsmodellen.
Gebiedscollectieven
Op dit moment zijn onder meer de grondstrategie, het Natuurbeheerplan en praktische handreikingen voor gemeenten opgesteld. Er is onder meer een centrale rol voor de gebiedscollectieven weggelegd.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn GA8121 hark
2012, P.O.A.
-
Kuhn GF13003T Cirkelschudder
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF 8501 TO
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X117R (HA) #692764
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %