Verdeeldheid in Brussel over bio-regels
De Europese ministers van landbouw kunnen het op belangrijke punten niet eens worden over de herziening van de regels voor biologische productie.
De aanwezigheid van niet-toegelaten stoffen in biologische producten is een flink punt van discussie.
Sommige landen, zoals Bulgarije en Roemenië, vinden dat er helemaal geen residu in bio-producten mag zitten.
Decertificering
Andere lidstaten, waaronder Duitsland, Groot-Brittannië en Nederland, vinden dat de aanwezigheid van residu niet direct hoeft te leiden tot decertificering van de biologische producten.
Maar als 'vervuiling' opzettelijk is veroorzaakt door de ondernemer of omdat er geen redelijke preventieve maatregelen zijn genomen, kan dat leiden tot decertificering van de biologische producten.
Controle
Ander heikel punt is de controle. Veel lidstaten zijn voorstander van het invoeren van op risico gebaseerde controles. De jaarlijkse controles zouden daardoor kunnen worden geschrapt.
Landen als Frankrijk en België vinden dat jaarlijkse controles nodig blijven 'om het vertrouwen van consumenten in biologische producten te waarborgen.'
16 juni spreken de landbouwministers verder over dit onderwerp.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6100M trekker (MAA) #692400
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X147R ZITMAAIER (MOL) #692321
Gebruikt, € 4.999
-

JOHN DEERE Z545R ZEROTURN 48" (SOM) #692978
Gebruikt, P.O.A.
-

Kverneland TA465 opraapwagen
1995, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Zondag8° / 4°10 %
-
Maandag9° / 2°20 %
-
Dinsdag7° / 3°45 %














