Van Zelderen: geen revolutie in biosector
Nieuwe regelgeving voor de bio-sector moet ervoor zorgen dat boeren een inkomen kunnen halen uit hun bedrijf. Dat stelt Kees van Zelderen, de nieuwe voorzitter van de commissie biologische landbouw van de Europese boerenorganisatie Copa-Cogeca.

De biologische sector heeft geen revolutie nodig maar evolutie, zegt Van Zelderen die deze maand tot voorzitter werd gekozen.
Hij reageert daarmee op nieuwe biologische regels die momenteel door de Europese Commissie en de lidstaten worden besproken.
Controles
Van Zelderen vindt dat de jaarlijkse controles op bio-bedrijven moet blijven. 'Daardoor blijft de relatie tussen ondernemer en certificerende organisatie scherp. Zeker nu het erop lijkt dat de regels voor de bio-sector flink zullen wijzigen.'
De controles helpen ook om het vertrouwen bij de consument in het bio-logo te versterken.
Inkomen
Van Zelderen stelt verder dat genetische modificatie geen plaats heeft in biologisch. Ook is meer onderzoek en innovatie nodig om ervoor te zorgen dat biologische boeren een fatsoenlijk inkomen uit hun bedrijf kunnen halen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Toro Z-master Pro 8000
2018, P.O.A.
-
Iseki TM 3217
Gebruikt, P.O.A.
-
KVERNELAND 150B 100-4 PLOEG (HAE) #24473
Gebruikt, € 14.900
-
John Deere X147R (WOL) #335633
Gebruikt, € 4.999
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Woensdag17° / 12°80 %
-
Donderdag22° / 14°20 %
-
Vrijdag25° / 13°25 %